Antek Szprycha 162-17

Antek Szprycha czyli Wspomnienia zza kraty

Nigdy przenigdy nie należy wierzyć „psiarni” (policjantom)!!!

Jeśli już masz przy sobie pieniądze to nigdy nie należy godzić się by zostały one przekazane na przykład na poczet grzywny. Nic to nie daje w sprawie, a jeżeli już ci je zabiorą lub co gorsza, jako świeżak (nowy w celi) je dasz to ich odzyskanie jest prawie niemożliwe.

Nie należy też gadać z policją lub prokuratorem bez papugi (adwokata) i to dobrego. Nigdy do niczego nie należy się przyznawać, a już na pewno nie iść na obietnice sześćdziesiątki (dawny art. 60 KK dotyczący recydywy, często w celu uzyskania zeznań obiecuje się jego niestosowanie) lub świadka koronnego, czyli korony, bo prokuratura wszystko od takiego wyciągnie i nic mu nie da. Pamiętać należy, że ani psiarnia ani prokurator ani biegli nie są przyjaciółmi, podobnie jak i sędziowie.

Pieniędzy nie trzyma się w banku ani nie kupuje nic na siebie. Pieniądze trzeba schować w jakieś dziurze podobnie jak żółte (złoto). Jak masz dobrą rodzinę to samochód kupujesz na szwagra lub innego pociotka, podobnie jak kwadrat (mieszkanie) lub chałupę.

Byłem kilka razy poszukiwany za kwadraty (włamania do mieszkania) i dziesiony (rozboje) i kilka razy zatrzymany. Jak cie zatrzymują w mieszkaniu to bierzesz: podkoszulkę, slipki i skarpetki a także parę ramek fajek. W dziurze (celi) nie pozwolą ci palić, ale w zakładzie będziesz miał coś na początek. Uważaj też, jakiego masz sikora (zegarek), jak jesteś świeżak to ci go pod celą zaraz zabiorą, a właściwie to „oddasz”.

Nie licz na kumpli – jak cię złapią to zaraz o tobie zapomną. Oni oczekują, że ty nie będziesz brał ich na wózek (sypał) ale nie wesprą cię w niczym.

Patrz też z kim jesteś pod celą, połowa zatrzymanych, nawet ludzi (grypsujących czyli należących do subkultury więziennej; grypsujący walczy z prawem i służbami państwowymi, cechuje się dużą solidarnością wewnętrzną) ma zrypane  łby od narkotyków.

c.d.n.

Antek Szprycha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

www.000webhost.com