Dzień zdrady

Dzień zdrady?

30 czerwca br. Unia Metropolii Polskich w osobie prezydentów tych miast wydała deklarację w Gdańsku w sprawie migracji stwierdzając, że w szeroko rozumianym interesem Polaków jest przyjmowanie emigrantów islamskich.  Powołali też zespół roboczy do spraw migracji i integracji.  Deklarację tą podpisali: Tadeusz Truskolaski (PO) – Białystok, Rafał Bruski (PO) – Bydgoszcz, Paweł Adamowicz (PO) – Gdańsk, Jacek Majchrowski (SLD) – Kraków, Łódź –  Hanna Zdanowska (PO), Warszawa Hanna Gronkiewicz Walc (PO), Lublin – Krzysztof Żuk, , Poznań – Jacek Jaszkowiak, Szczecin – Piotr Krzystek, , Rzeszów – Tadeusz Ferenc, Wrocław – Rafał Dutkiewicz.

Siedem z osób wymienionych powyżej miało lub ma postawione zarzuty prokuratorskie. Zostali jakimś cudem oczyszczeni lub dochodzenia ugrzęzły. W Łodzi, choć prokuratura ma informacje o udziale Prezydent miasta w aferze kamienicowej nigdy nie postawił jej zarzutów.

Poprosiliśmy o wypowiedz kilka ugrupowań:

Unia Praw Obywatelskich – Polsce potrzebna jest wielokulturowość i wielonarodowość. Nie możemy być zaściankiem i Polska powinna przyjąć muzułmanów, którzy chcą tylko spokojnie żyć. Jako Polacy powinniśmy wspomóc tych ludzi nawet kosztem wzrostu podatków. Konstytucja gwarantuje prawo każdej wierze w tym Islamowi i zgodnie z Konstytucją w każdym przynajmniej średnim i większym mieście powinny zostać zbudowane meczety. Uchodźcy to ludzie, którzy nie mogą się zintegrować i dlatego powinniśmy poczynić wszelkie starania by przynajmniej oni aż do starości powinni w naszym kraju znaleźć swoje miejsce, bezpłatna opiekę medyczną i zasiłki bowiem w naszym katolicyzowanym kraju nie znajdą sobie pracy. 

Narodowy Front Polski – będzie sądził tych 11 zdrajców

„Inicjatywa Polska” – Kierowana przez Barbarę Nowacką organizacja zrzesza m.in. samorządowców i polityków zaangażowanych wcześniej w tworzenie Zjednoczonej Lewicy. Jak nam wyjaśniła przedstawicielka z Łodzi „inicjatywa zasługuje na szerokie poparcie, nie możemy być ksenofobami a jeśli rząd odmawia tym ludziom prawa do migracji to samorządy powinny ich przyjąć tym bardziej, że za tymi emigrantami otrzymają z Unii pieniądze. Mieszkańcy polskich miast powinni przyjąć emigrantów z otwartymi ramionami, gdyż tylko wtedy oni się zintegrują. Powinniśmy tu przyjąć wzorcowy model szwedzki. Sama Łódź bez problemu mogłaby przyjąć do dwudziestu tysięcy takich uchodźców. Jest nawet miejsce na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Kilińskiego, gdzie mogłoby powstać ich centrum kulturalne, gdzie mogliby się integrować i wyznawać swoja religię.

Komitet Obrony Polski – Jest to pewnego rodzaju deklaracja programowa, by ją prawidłowo ocenić należy jednak przyjrzeć się kto jest w nią zaangażowany. To ludzie z ugrupowań, które są w opozycji do rządu i obecnego układu politycznego i przez ten pryzmat należy oceniać ich inicjatywy lub deklaracje. Sam problem arabskiego czy islamskiego uchodźctwa jest skomplikowany,  gdyż jest to przede wszystkim emigracja ekonomiczna i religijno-polityczna. Ci emigranci są nastawieni roszczeniowo i bardziej przygotowani do walki niż do pracy. Ponadto są obcy nam kulturowo i propagują wojujący islam. Nadmieniam, że w Polsce od kilku stuleci mamy islam i wyznają go nasi Tatarzy ale oni się zasymilowali, a Polacy nigdy im nie przeszkadzali wyznawać wiarę w Mahometa. Ze względów humanitarnych należy przyjmować uchodźców, których życie jest zagrożone, ale tylko tych. Należy się zastanowić czy nie przyjmować tylko uchodźców wyznania chrześcijańskiego którzy są prześladowani religijnie w swoich krajach. Trzeba także mieć na uwadze aspekt ekonomiczny, gdyż jeśli w miastach osiedlą się wojujący muzułmanie to spadną ceny na okoliczne nieruchomości a żywioł muzułmański szczególnie ten wojujący jest trudny do opanowania. Cóż dla nas ta deklaracja ma wymiar polityczny i tak go oceniamy. 

T.Ciecharski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

www.000webhost.com