ekspresik 163-17

Ekspresik

W Rosji udało się skutecznie wszczepić fragmenty DNA mamuta do komórki jajowej słonia. To pierwszy krok w restytucji gatunku mamuta.

Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 39 proc. badanych, czyli o 3 pkt. proc. więcej niż w maju, a na Platformę Obywatelską 18 proc., czyli o 3 pkt. proc. mniej niż miesiąc temu – wynika z sondażu Kantar Public. Ugrupowanie Kukiz ‘15 może liczyć na poparcie 11 proc. Polaków (+1 pkt. proc.), a Nowoczesna, SLD oraz PSL po 5 proc. (odpowiednio: -1 pkt. proc., +2 pkt. proc., +2 pkt. proc.).

Badanie zostało zrealizowane w dniach 2-7 czerwca 2017 r. na reprezentatywnej próbie 1018 dorosłych Polaków za pomocą wywiadów bezpośrednio wspomaganych komputerowo.

Czesi proponują by Pradze powstało Centrum Grupy Wyszehradzkiej

Naukowcy potwierdzili, że można oddziaływać na sny i po przez to stymulować określone zachowania.

Ostatnio historycy dotarli do nowych informacji wskazujących, że za zabójstwem Aldo Moro stały struktury zagraniczne KGB i że dokonały tego wbrew zaleceniom Kremla i władz sowieckich. Ustalono że Aldo Moro był bliski podjęcia współpracy z komunistami oraz że były ówczesne plany wyjścia Włoch z NATO i wejścia do współpracy z ZSRR.

Do Polski dotarły skażone fipronilem jaja Belgii i Holandii a także z Niemiec. Kupując jaja sprawdzajmy jakie jest ich pochodzenie. Fipronil kwalifikowany jest jako umiarkowanie toksyczny, a jego spożycie grozi uszkodzeniem m.in. wątroby i nerek, zwłaszcza u dzieci.

Chińscy naukowcy przeprowadzili pierwszą procedurę kriogeniczną, mającą umożliwiać „ożywienie” zmarłej osoby. Tamtejsze prywatne laboratorium badawcze Yinfeng Biological Group w Jinan poddało tej procedurze Zhan Wenlian, 49-Chinkę, która zmarła z powodu raka. Procedurę przeprowadza się w kilku krokach, jak podaje CNN, pierwszym jest schłodzenie ciała w wannie z lodem tuż po tym, jak serce przestanie bić. Chodzi o to, aby nie zamrozić ciała, bo w tym przypadku płyn w komórkach zamieni się w kryształy lodu i rozerwie błony komórkowe. Po schłodzeniu z ciała wypompowywana jest krew, a do żył wtłoczony specjalny płyn kriogeniczny. Potem ciało transportowane jest w suchym lodzie do specjalnego zbiornika, w którym, zanurzone w ciekłym azocie, czeka na ożywienie.

Prof. Małgorzata Gersdorf – I prezes Sądu Najwyższego zwolennikiem sądokracji. Wielokrotnie atakowała obecne władze PIS za zamianę ustaw o sądownictwie. Niestety dawny doskonały wykładowca staje się bezwolnym pionkiem opozycji. W swym sejmowym wystąpieniu zapomniała, że już w roku 1989 skrócono kadencję SN. Jak mówią znawcy tematu wiek Pani profesor daje już sobie we znaki.

„Wirtualna Polska” zleciła jednemu z instytutów badawczych sondaż na temat sytuacji Polski na arenie międzynarodowej. Najciekawsze okazały się pytania w sprawie przyjęcia „uchodźców”, bowiem zdecydowana większość badanych sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu, a blisko 36 procent wyborców Platformy Obywatelskiej woli wyjść z Unii Europejskiej, zamiast gościć na swojej ziemi imigrantów z Bliskiego Wschodu.

17 września 1179 roku w klasztorze w Rupertsbergu koło Bingen am Rhein zmarła Hildegarda z Bingen, wizjonerka, lekarka, kompozytorka, poetka, od 2012 r. doktor Kościoła, zwana Sybillą znad Renu. Urodzona w 1098 r., zakonnica od ósmego roku życia, od 1136 r. aż do śmierci przełożona zakonna. Spośród jej dzieł literackich najważniejsze to „Liber divinorum operum simplicis hominis” – synteza jej wiedzy m.in. teologicznej, o fizjologii człowieka i o kosmosie. Jej wokalne kompozycje religijne to zbiory „Symphonia armonie celestium revelationum” i „Ordo virtutum” zbliżone do chorału gregoriańskiego. Znawczyni diet i sposobów życia, napominająca dawnych Niemców do porzucenia kanibalizmu, uzdrowicielka i cudotwórczyni. Fascynuje artystów do dzisiaj – Margarethe von Trotta nakręciła o niej film z Barbarą Sukową w roli głównej.

17 września 1939 roku otrzymaliśmy cios w plecy. Po godzinie drugiej w nocy w ambasadzie RP w Moskwie zadzwonił telefon z sekretariatu Władimira Potiomkina, zastępcy komisarza spraw zagranicznych, wzywający pilnie ambasadora Wacława Grzybowskiego. Pełnemu najgorszych przeczuć dyplomacie Potiomkin odczytał notę zawierającą m.in. takie słowa: W ciągu 10 dni działań wojennych Polska utraciła wszystkie ośrodki przemysłowe i kulturalne. (…) rząd radziecki nie może dłużej obojętnie patrzeć na to, jak pokrewne mu narody ukraiński i białoruski żyjące na terytorium Polski, zostały pozostawione swojemu losowi, i nakazał Armii Czerwonej przekroczenia granicy w celu wzięcia w obronę życia i mienia ludności zachodniej Ukrainy i Białorusi. Grzybowski odmówił odebrania noty oraz zaprotestował, oświadczając, że jest to jednostronne zerwanie obowiązujących oba państwa układów, a zwłaszcza paktu o nieagresji z 1932 r. Liczącą 1400 km granicę przekroczyły setki tysięcy sowieckich żołnierzy. Przypomnieć należy, że Sowieci tak realizowali swój tajny pakt z Hitlerem i uderzenie na Polskę skierowali aby uniemożliwić i sparaliżować konsolidująca się obronę. Gdyby nie to uderzenie historia konfliktu potoczyłaby się inaczej.

W weekend zaczyna się XXIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie – Ta impreza zawsze była kolorowa i zaprzeczała powszechnemu przekonaniu o zwiedzaniu muzeum, będą widowiskowe bitwy, pojedynki gladiatorów, ale też muzyka i atrakcje dla najmłodszych. W trakcie dziewięciu festiwalowych dni w Biskupinie naukowcy, wystawcy i rekonstruktorzy opowiedzą o minionych erach.

Może warto w łodzi lub Piotrkowie powołać podobną imprezę.

www.000webhost.com