ekspresik 164-17

Ekspresik

Gdyby wybory odbyły się we wrześniu już dzisiaj według ostatnich badań sondażowych do Sejmu weszły następujące ugrupowania: PiS ( 39% poparcia), PO (16% poparcia, Kukiz 15 (12% poparcia), Nowoczesna (8% poparcia), PSL (6% poparcia), Wolność – <Korwin> (5% poparcia), Narodowcy (5% poparcia), KOD (5% poparcia, – jeśli wystawi listy wyborcze), poza parlamentem Zjednoczona Lewica (6% poparcia – koalicja), SLD (4% poparcia), Samoobrona Odrodzenie 2%. Badanie zostało zrealizowane w dniach 5-8 września 2017 r. na reprezentatywnej próbie 5000 dorosłych Polaków za pomocą wywiadów bezpośrednio wspomaganych komputerowo.

Po raz pierwszy Polacy wskazują, że zagłosowaliby na KOD.

W sondażach Politbarometr /barometr polityczny/ CDU i CSU mają 36% poparcia (spadek o 2 punkty procentowe. SPD Martina Schulza zyskała natomiast jeden punkt procentowy i cieszy się poparciem 23 procent ankietowych. Sondaż: gdyby Niemcy wybierali kanclerza, Schulz nie miałby szans Dziesięć dni. » Trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajmują ex equo Wolna Partia Niemiecka (FDP) i Alternatywa dla Niemiec (AfD). Obie partie, które obecnie nie są reprezentowane w Bundestagu, zwiększyły swoje notowania o 1 punkt procentowy i mają po 10 procent poparcia. Lewicę popiera nadal 9 procent wyborców, a Zielonych 8 procent. Wybory parlamentarne w Niemczech są zaplanowane na 24 września.

Według badań sondażowych 46% Polaków jest za wprowadzeniem broni jądrowej do polskiego arsenału. 36% Respondentów uważa, że religia powinna być obowiązkowa w szkołach, 2% że etyka. 22 % Uważa, że religia powinna być egzaminem maturalnym. 39% Uważa, że zapłodnienia In vitro powinny być łatwiej dostępne i całkowicie finansowane przez państwo. 6% Uważa, że w Polsce powinno się dopuścić do małżeństw homoseksualnych 83% jest temu przeciwne. 77% Uważa, że hipermarkety i sklepy powinny być czynne w niedzielę 3% jest temu przeciwne. Za ograniczeniem napływu uchodźców i obcokrajowców jest 89% ( wzrost o 2%). Reformę sądownictwa popiera 59% Polaków.

Tych oto słów użył papież Franciszek w celu pogłębienia swoich myśli: -Nie jesteśmy ludźmi, którzy okopują się w swych środowiskach, wydając gorzkie osądy na temat społeczeństwa, Kościoła, wszystkiego i wszystkich, zatruwając świat negatywnością.(…) „Płaczliwy sceptycyzm” nie może być cechą ludzi głoszących Słowo Boże. Ten, kto głosi nadzieję Jezusa, niesie radość i spogląda daleko, nie widzi muru, który go zamyka, bo umie patrzeć poza zło i problemy.

Tymczasem cytowany przez papieża „Jezus” nie tylko zachowywał się w swoim czasie odwrotnie, nie tylko piętnował grzechy i ostrzegał grzeszników, ale również groził im i zapowiadał, że zostaną odrzuceni w „ciemności zewnętrzne, gdzie płacz i zgrzytanie zębów”.

Niemcy: Status azylanta politycznego ma to do siebie, że azylant może jeździć po całym świecie, z wyjątkiem kraju, z którego uciekł. Dziecko wie, że nikt nigdy nie cierpiał bardziej, niż „uchodźcy” bliskowschodni, złożeni na ogół z młodych osobników płci męskiej, wyposażonych w smart fony i pieniądze.

Życie ich nie składa się jednak wyłącznie z chronicznego męczeństwa – oto ledwie uciekinierzy otrzymali papiery i zasiłki, już przystąpili do spędzania wakacjei w krajach, z których w bólu i panice uciekli. – Pisze o tym niemiecki tygodnik Die Welt, a za nim francuskie medias-presse.info. Artykuł nosi tytuł „Imigranci, którzy wracają na wakacje do kraju, z którego mieli rzekomo uciekać! Potwierdzenie ze strony rządu Niemiec”. Unijna minister spraw zagranicznych Mogherini, na samym początku uchodźczej afery oświadczyła, że „nikt nie zostanie odesłany do siebie”.  Tak to wstąpienie skomentował to jeden z Niemców w otwartym liście do Pani minister: „Proszę pani, ich nie trzeba odsyłać; oni sami do siebie wracają. Ale uwaga – po wakacjach ponownie zobaczymy ich w, ejropie, aby od nowa mogli cierpieć i korzystać. Korzystać z naszych pieniędzy, ale przede wszystkim z naszej głupoty.”

Odnosząc się do niedzielnych wyborów do Bundestagu, Merkel zapewniła, że „nigdy nie będzie współpracowała” z Alternatywą dla Niemiec (AfD). Eurosceptyczna i antyislamska partia wejdzie prawdopodobnie po raz pierwszy do niemieckiego parlamentu. W odpowiedzi działacze AfD skomentowali; – A kto ma sie podjąć mediacji miedzy Panią, nachodźcami i Pani Rodakami. Może czas zejść na ziemie. My nie kupujemy Pani bajki o poprawności politycznej i ubogacaniu innych na siłę.

Władza według Konstytucji RP należy do obywateli, czyli do Polaków. W związku z tym ta czwarta władza – która ma bardzo duży wpływ, bo komunikuje różne rzeczy, może zmieniać nastroje społeczne – też powinna należeć do Polaków – powiedział wiceminister Lewandowski. – Ponieważ media są też filtrem, to jedne opinie mogą przekazywać, a drugie – nie. Musimy mieć 100-proc. pewność, że wszystko, co dzieje się w Polsce, jest kontrolowane przez polskie władze. Czwarta władza też musi być polską władzą – dodawał. – Podobnego zdania jest aż 68% Polaków, którzy uważają, że media są w rekach niemieckich i reprezentują interes Niemiec a nie Polski.

Z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia ZET. Na pytanie, „jak pan/pani ocenia fakt, że kampania rządowych zmian w sądownictwie finansowana jest przez państwowe spółki?”, „źle” odpowiedziało aż 73, 5 proc. badanych, podczas gdy „dobrze” – tylko 20, 3 proc. Zdania w tej sprawie nie ma 6, 3 proc.

Sondaż przeprowadzono 19-20 września na próbie 1100 dorosłych Polaków.

Polacy są negatywnie nastawieni do finansowania jakichkolwiek kampanii z państwowych pieniędzy natomiast na pytanie czy są za reformą sadownictwa w sondażu przeprowadzonym dla Niezależne media w tym samym czasie aż 97% było za.

Wśród Niemców spada poparcie dla polityki całego rządu. Pozytywnie ocenia ją 47 proc. ankietowanych (spadek o 8 pkt. proc.). Odsetek niezadowolonych wzrósł do 7 proc.

Hanna Gronkiewicz Waltz ukarana decyzją o zajęciu przez urząd skarbowy kwoty 12 tys. zł z osobistego konta prezydent Warszawy

Merkel osamotniona, tylko kanclerz Niemiec jest za rozmowami z Korea Północną, większość światowych przywódców uważa, że należy wywierać naciski i egzekwować sankcje wobec Korei Północnej. „Teraz nie jest czas na dialog. Teraz jest czas na wywieranie nacisku” – powiedział w ONZ Shinzo Abe. Premier Japonii podkreślił, że „kluczową kwestią jest obecnie pełne wprowadzenie sankcji w życie”, co wymaga współpracy międzynarodowej, także z Rosją i Chinami. Donald Trump, który zapowiedział, że liczy się ze wszystkim, także ze zgładzeniem Korei Północnej.

Brytyjski poseł wzywa Angelę Merkel do zapłacenia reparacji Polsce.

Polska doczekała się wsparcia w walce o reparacje wojenne od Niemiec. Brytyjski poseł do Izby Gmin Daniel Kawczyński wystosował w poniedziałek list otwarty do niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, wzywając rząd w Berlinie do wypłacenia Polsce reparacji wojennych.

Brytyjski poseł odrzucił jednocześnie argument dotyczący rezygnacji polskiego rządu w czasach PRL z reparacji, podkreślając, że „nie miał on suwerennej kontroli nad swoim terytorium i był zmuszony do podjęcia tej decyzji pod zagraniczną presją z Moskwy”.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński odwołał Magdalenę Srokę z funkcji dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Przyczyną odwołania dyrektor PISF z pełnionej funkcji jest „naruszenie podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku oraz naruszenie przepisów prawa w związku z listem dyrektor PISF do Christophera J. Dodda, Prezesa Stowarzyszenia Filmów Cyfrowych w USA. W oficjalnym piśmie wydanym przez PISF (PISF-080-14/2017), dyrektor Magdalena Sroka naraziła na szwank wizerunek Polski i polskich instytucji kultury na arenie międzynarodowej”

Powołano Narodowy Instytut Wolności – w preambule dopisano do ustawy zapisy dotyczące wartości chrześcijańskich, co może wreszcie zatrzyma promowanie antynarodowych idei przez różne środowiska pozarządowe. Może uda się tez ograniczyć wpływy obcych wrogich nam środowisk takich jak Sorosz czy obce służby specjalne na niektóre organizacje pozarządowe.

www.000webhost.com