Jak jesteście postrzegani Polacy w Rosji

Jak jesteście postrzegani Polacy w Rosji

CZYTELNICY NADESŁALI

 

Od dłuższego czasu patrzę na relacje polityczne pomiędzy Polską a Ukrainą, patrzę na nie jako pastor kościoła reformistów, ale także jako obywatel i Rosjanin.

Zrozumieć można, że wspólne relacje miedzy Polską a Ukrainą oparte są na wspólnej niechęci do Rosji, do jej polityki i dziedzictwa komunizmu. Ale powinniście zobaczyć, że to idee nazizmu i skrajnego nacjonalizmu spajają naród ukraiński, a to jest niebezpieczne dla Polski. Gloryfikacja przez stronę ukraińską UPA i Rzeź Wołynka w której zginęło ponad 600 tysięcy Polaków przedstawiana jako walka lub wojna pomiędzy UPA a AK to pierwsze sygnały na które powinniście zwrócić uwagę. Następnie Polska ma się za adwokata Ukrainy lecz to na Słowacji a nie w Polsce Ukraina symbolicznie przeszła do UE, nadto nie zwracacie uwagi na fakt że Ukraina, a właściwie część jej władz lub prominentów,  ma roszczenia terytorialne względem Polski.

Czytający powiedzą, że mówi to „rusek” – tak jestem Rosjaninem, ale patrzę też trzeźwo na przeszłość, z żalem przyznaję że był mord katyński i temu podobne mordy, ale robili to komuniści i nie zawsze Rosjanie, my też byliśmy mordowani i ogłupiani przez sowietów. Przyznaję, że to przez ZSRR dwukrotnie zostaliście oszukani na przebiegu wschodniej granicy raz w 1945 gdzie zajęliśmy wam część Bieszczad, a drugi raz kiedy doszło do przymusowej zamiany terenów – oddaliśmy wyeksploatowane z ropy tereny w Bieszczadach a zabraliśmy wam pełne węgla kolano Bugu. Ale powinniście pamiętać, że to Ukraińcy w XVII wieku kazali Turkom wymordować polskich jeńców, że w Rzezi Wołyńskiej, która była zwykłą czystką etniczną zginęło ponad 600 tysięcy Polaków ( wy mówicie, że pół miliona – faktycznie ofiar z waszej strony było znacznie więcej, takie dane są w naszych posowieckich archiwach i może jak się stosunki poprawią sami to sprawdzicie), że to oddziały ukraińskie topiły we krwi Powstanie Warszawskie i dopuszczały się mordów, a teraz w waszym miEście Wrocławiu władze wychwalają Ukraińców.

Zwróćcie uwagę, że na Ukrainie odpowiednik waszego IPN mówi, że Rzeź Wołyńska to działania narodowo-wyzwoleńcze. Miłość do Ukrainy z waszej strony nie jest odwzajemniona, a władze ukraińskie coraz częściej przekazują wam sygnały, że was już nie potrzebują. Władze Ukrainy prowadzą politykę antagonizującą Polaków, Rosjan i Ukraińców. Ataki na polskie placówki i miejsca pamięci narodowej nie są dziełem nas Rosjan i powinniście zwracać baczniejszą uwagę jak zachowuje się prezydent Petro Ołeksijowycz Poroszenko. Pamiętajcie też że Ukraina ma roszczenie terytorialne nie tylko do Polski ale także do Węgier. W Polsce jest już trzy miliony Ukraińców, a Ukraińców prócz nas Rosjan nikt nie krytykuje i jeśli nadal utrzymacie taką swoja politykę możecie mieć problemy z nacjonalizmem ukraińskim.

Ten artykuł nie jest wymierzony w naród ukraiński ale we władze i nacjonalistów.

Paweł Kuzniecow

Pastor reformistów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

www.000webhost.com