nowe-domy

Nowe Domy – projekt Fundacji Nova

CZYTELNICY NADESŁALI

Każdy potrzebuje domu, swojego mieszkania i ten konkretny projekt kierujemy do tych, którzy z różnych powodów życiowych nie mają możliwości mieć swojego mieszkania. Do osób zadłużonych, zagrożonych eksmisjami, obciążonych komornikiem, niemogących uzyskać kredytu na zakup mieszkania.

Jako fundacja chcemy wybudować dwa lub trzy bloki trzy lub czteroklatkowe, czteropiętrowe, z użytkowymi poddaszami oraz jednym lokalem użytkowym na parterze. W założeniu będą to mieszkania dwupokojowe o powierzchni 47 do 54 metrów kwadratowych i mieszkania trzypokojowe o powierzchni 60 do 65 metrów kwadratowych.

Po wybudowaniu chcemy je oddać potrzebującym przy wpłacie z ich strony tylko 10% ich wartości, jako wkładu mieszkaniowego. Jeśli będą chcieli je wykupić to oczywiście mogą w oparciu o kredyt bankowy płacąc ich realną wartość budowy. Do czasu ich pełnego wykupu mieszkania są własnością Fundacji, a wpłata mieszkańca jest zapisywana w księdze wieczystej mieszkania jako zaliczka. Z założenia mieszkanie będzie można wykupić w przeciągu 15 lat na warunkach preferencyjnych.

Obecnie w tej materii współpracujemy z panią architekt Lilianną Wrońską Kuśmierek, która przygotowuje projekt tych bloków.

Drugim projektem, nad którym pracuje Fundacja Nova to projekt bardziej ambitny, chcemy wybudować osiedle tanich domków jednorodzinnych. Najmniejszy z domków to „D 80” czteropokojowy parterowy z poddaszem użytkowym, średni to „D 105” z dodatkowym salonem, także parterowy z poddaszem użytkowym, duży to „D 125” jednopiętrowy także z poddaszem użytkowym, posiadający pięć pokoi. Największy to „D 165” jednopiętrowy, posiadający sześć pokoi, garaż i dużą kuchnię. Chcemy by te domki stały się domami wielopokoleniowymi. Odnośnie lokalizacji to mogę powiedzieć, że obecnie przewidywana jest Łódź oraz malownicza miejscowość pod Poznaniem – „Ostrowo Młyn”.

W obydwu projektach chcemy zastosować rozwiązania proekologiczne i rozwiązania obniżające koszty eksploatacji. Jeśli wszystko dobrze pójdzie planujemy przystąpić do realizacji projektów w przyszłym roku.

Ewa Szałowska West – Prezes Fundacji Nova

www.000webhost.com