Stracone złudzenia-polityka a obywatel

Stracone złudzenia

polityka a obywatel

Tyle się dzieje ostatnio w naszej polityce ale czy ma to wpływ na pospolitego Kowalskiego? Wybory wygrały opcje prawicowe i to one – a zwłaszcza PIS – winny ludziom obniżyć podatki i na przykład zamiast wielu opłat wprowadzić jeden podatek liniowy. Polska a właściwie jej rząd powinien dać ludziom pieniądze i to nie w postaci 500+ lecz dać im szanse by ich dochody się pomnażały, czyli żeby pieniądz zaczął generować pieniądz. Pieniądz musi zacząć krążyć miedzy ludźmi i to nie po przez kredyty unijne, ale rodzime polskie rodzinne interesy.

Poprzednia władza tego nie robiła choć twierdziła, że jest „liberalna”. Ludzie bogacili się nie po przez własną inwencję , przedsiębiorczość, ale poprzez tak zwany kod dostępu i dzięki temu wytworzyła się elita związana z władzą wyposażona w klucz do tego kodu.

Dzisiaj jeśli ktoś chce założyć w Polsce własne przedsiębiorstwo – własną działalność – musi zacząć na dzień dobry płacić haracz ustawowy co zniechęca ludzi do zakładania własnej działalności, bowiem istnieje obawa czy się na te opłaty zarobi. Woli wówczas kombinować lub idzie na śmieciówkę albo czeka na pracę w administracji państwowej lub samorządowej (oczywiście jeśli ma układy). Nasz Kowalski ma do wyboru albo iść z władzą czyli dla niej pracować albo klepać biedę na lichych umowach.

Obecny rząd skupia się na walce z Trybunałem Konstytucyjnym a nie na podatkach, a przecież mógłby ten spór rozwiązać jednym posunięciem. Rozwiązać Trybunał zmieniając Konstytucję i wprowadzić prostą zasadę. że Prezydent RP mianuje i odwołuje Przewodniczącego, a sędziowie są wybierani przez Naród przy wyborach parlamentarnych lub prezydenckich na przykład na pięcioletnią kadencję. Zmieniając Konstytucję obecna władza mogła by się pokusić o wprowadzenie okręgów jednomandatowych oraz zwiększyć uprawnienia Senatu a nadto wzmocnić rolę i uprawnienia Prezydenta

– to Prezydent powinien powoływać Rząd, mieć całkowitą swobodę w „prawie łaski” i zwiększone uprawnienia w kwestii kształtowania polityki zagranicznej oraz jako zwierzchnik sił zbrojnych polityki obronnej Państwa.

W Polsce musi najpierw dojść do wytworzenia klasy średniej, a żeby do tego doszło zmiany winny zacząć się od podatków i od zmian w ustawie o ZUS i KRUS.

Niestety budowa IV RP posuwa się wyjątkowo powoli a wiele problemów czeka na swoje rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

www.000webhost.com