WOT – Angielska Linia

WOT – Angielska Linia

Gra World of Tanks doczekała się kolejnej aktualizacji. Wraz z nią wprowadzone zostało nowe, szwedzkie drzewko technologiczne. Było ono szumnie zapowiadane zwłaszcza dużo pisano i przedstawiano filmy dotyczące „niszczycieli czołgów”, lecz okazały się przynajmniej jak dla mnie niewypałem, co innego linia angielska.

Przygodę ze angielskimi tedekami zaczynamy od UC 2 pdr. – niszczyciela II tieru

( poziomu). Nawet na działku stokowym otrzymujemy całkiem przyzwoitą penetrację, dobre skupienie, gorzej jest z działkami typu mini troll, czyli kalibru 57 milimetrów tu już trzeba strzelać z bliska i najlepiej w weekspoty. Pojazd jest mały i kryje się dobrze w krzakach. Swobodnie można zwalczać pojazdy poziomu II i III, gorzej już poziomem IV. Czołg jest w miarę dobry, lecz ma papierowy pancerz i lepiej nim grać na poziomach równych lub o tier wyższych. Piszę tu o przeciętnych graczach a nie zawodowych youtooberach. Wadą jest niska penetracja i mała ilość życia. Celność na większe odległości nie jest najlepsza i zdarzają się rykoszety a przecież niszczyciel służy do kampienia strzelania z ukrycia i powinien być snajperem. Ogólnie czołg jest jednak dobry a w stosunku do „Szwedów” wspaniały.

Na trzecim tierze spotykamy się z Valentine AT, ładna sylwetka, ale to papierowy niszczyciel, pancerz tylko na kadłubie, bo ta „tarcza” chwyta pociski nawet II czy III tieru. Atutem jest dobre działo, najlepiej sprawuje się 6 pdr MK IV – daje 21 wystrzałów na minutę, podstawowa penetracja to 110 mm na goldzie aż 180 mm, 75 dmg, choć najczęściej zaledwie około 50, i to działo zalecam do gry, gorzej jest z haubicą Pociski odbiją się nawet od Matyldy a przecież czołg ten jest losowany nawet przeciwko poziomowi piątemu i wobec tak popularnych kawulców jest bezradny. By nim grać bez stresu trzeba kupować pociski goldowe i wtedy to niemal wszystko wchodzi. Poważną wadą jest prędkość 20km/h i to, że jest niestety łatwy do wykrycia. Jeśli chodzi o moduły dodatkowe należy zamontować: najpierw, dosyłacz następnie lornetkę i siatkę maskującą. Załogę szkolimy najpierw na naprawę a następnie na maskowanie przy dłuższej grze dowódca – szósty zmysł.

Na czwartym tierze napotykamy się na doskonałego Alecto. Z działem 6 pdr (57 mm) tedek jest dobry na czwarte, piąte triery a nawet, jako tako radzi sobie z „ciężkimi czołgami ” VI tieru. Nawet, jeśli gracz jest przeciętny nie musi stosować pocisku goldowych natomiast winien zamontować moduły: szybszego celowania, siatkę maskującą i lornetkę. Odradzam natomiast stosowanie trola – niecelny, stosunkowo długi czas skupiania celownika i bez amunicji goldowej praktycznie bezradny. Czołg jest bardzo szybki i średni gracz jeśli, ma lornetkę może praktycznie sam sobie spotować jeśli wjedzie w krzaki. Natomiast trzeba uważać na obce strzały, pojazd jest bez pancerza i jak go wyspotują a nie ma gdzie zwiać to ginie.  Mimo wszystko jest to pojazd bardzo dobry i lepszy niż Lkv 103 lub Hetzer.

At 2 – To opancerzony zabójca na V tierze i do tego mocny pancerz. Działo daje niby niedużo uszkodzeń ale strzela szybko choć nie zawsze jest celne. Działo zamontowane w czołgu jest przyzwoitej jakości. Zadaje bardzo małe obrażenia, jedynie 75 punktów przy średniej penetracji wynoszącej 110mm. Nadrabia natomiast szybkostrzelnością, która wynosi 27 strzałów na minutę oraz celnością. Przedni pancerz ma z niewielkimi wyjątkami ponad 200mm grubości, jest więc nieprzebijalny dla większości pojazdów V oraz VI poziomu. Także pancerz boczny zapewnią mniej więcej odpowiednią ochronę. Trzeba jednak w czasie gry uważać by nas nie objechali a zwłaszcza trzeba bardzo wystrzegać się i uważać na amerykański T 37 oraz medy V i VI tieru. Niestety czołg jest często losowany przeciwko czołgom poziomu VII na które jest bezradny.

Ogólnie ta linia angielska jest bez porównania lepsza niż tak reklamowana szwedzka linia.

A wy, co o tym sądzicie? Zapraszam do przesyłania do naszej redakcji swych opinii. Szef redaktorów technicznych wspominał też, że powstanie specjalna strona przy naszej gazecie, na której nawet będą prezentowane wasze filmiki, jeśli je przyślecie.

Tansaman

www.000webhost.com